Friday High School Playoff Scores

VHSL Class 6A Region A=

Second Round=

Landstown 14, Woodside 10

Oscar Smith 31, Ocean Lakes 6

VHSL Class 6A Region B=

Second Round=

Colonial Forge 24, Riverbend 14

Manchester 41, Thomas Dale 7

VHSL Class 6A Region C=

Second Round=

C.D. Hylton 45, Freedom (Woodbridge) 28

Woodbridge 20, Lake Braddock 2

VHSL Class 6A Region D=

Second Round=

South Lakes 35, James Madison 0

Westfield 35, Patriot 6

VISAA Division III=

Championship=

Roanoke Catholic 51, Fuqua School 36

VHSL Class 5A Region A=

Second Round=

Nansemond River 35, Indian River 21

Salem-Va. Beach 7, Hampton 6

VHSL Class 5A Region B=

Second Round=

Hermitage 21, Varina 7

Highland Springs 28, Henrico 14

VHSL Class 5A Region C=

Second Round=

Stone Bridge 45, John Champe 22

Tuscarora 14, Broad Run 12

VHSL Class 5A Region D=

Second Round=

Brooke Point 22, North Stafford 20

Stafford 48, Harrisonburg 27

VHSL Class 4A Region A=

Second Round=

King’s Fork 37, Smithfield 14

Lafayette 42, Deep Creek 13

VHSL Class 4A Region B=

Second Round=

Dinwiddie 40, Eastern View 37

Louisa 35, Monacan 28

VHSL Class 4A Region C=

Second Round=

Liberty-Bealeton 28, Kettle Run 14

Sherando 35, Millbrook 32

VHSL Class 4A Region D=

Second Round=

Blacksburg 21, E.C. Glass 6

Salem 42, GW-Danville 13

VHSL Class 3A Region A=

Second Round=

York 18, Lakeland 13

VHSL Class 3A Region B=

Second Round=

Culpeper 14, TJ-Richmond 7

James Monroe 27, Warren County 17

VHSL Class 3A Region C=

Second Round=

Brookville 19, Monticello 15

Heritage-Lynchburg 55, Spotswood 14

VHSL Class 3A Region D=

Second Round=

Lord Botetourt 42, Magna Vista 14

Staunton River 72, Northside 47

VHSL Class 2A Region A=

Second Round=

Goochland 41, Amelia County 20

Poquoson 49, Greensville County 0

VHSL Class 2A Region B=

Second Round=

Luray 21, Clarke County 7

R.E. Lee-Staunton 49, Woodstock Central 21

VHSL Class 2A Region C=

Second Round=

Appomattox 45, Giles 14

Glenvar 24, Floyd County 0

VHSL Class 2A Region D=

Second Round=

Graham 48, Grayson County 22

Union 49, Marion 15

VHSL Class 1A Region A=

Second Round=

Essex 56, Northumberland 14

Sussex Central 44, Washington & Lee 20

VHSL Class 1A Region B=

Second Round=

Riverheads 49, Altavista 0

William Campbell 45, Central Lunenburg 12

VHSL Class 1A Region C=

Second Round=

Galax 28, Parry McCluer 10

Narrows 21, Covington 0

VHSL Class 1A Region D=

Second Round=

Chilhowie 35, Hurley 0

J.I. Burton 36, Patrick Henry-Glade Spring 28