Friday’s VHSL Playoffs First Round Scores

 Class 6A Region AFirst Round

Landstown 33, Tallwood 7

Ocean Lakes 28, Granby 14

Oscar Smith 28, Frank Cox 21, OT

Woodside 29, Bayside 7

Class 6A Region B

First Round

Manchester 50, Clover Hill 10

Riverbend 48, James River-Midlothian 7

Thomas Dale 50, Franklin County 0

Class 6A Region C

First Round)

C.D. Hylton 47, Hayfield 13

Freedom (Woodbridge) 48, South County 12

Lake Braddock 32, T.C. Williams 18

Woodbridge 27, Mount Vernon 0

Class 6A Region D

First Round

James Madison 22, Centreville 15

Patriot 60, George Marshall 7

South Lakes 49, Yorktown 14

Westfield 28, Battlefield 14

Class 5A Region A

First Round

Hampton 14, Gloucester 7

Indian River 76, Maury 41

Nansemond River 21, Princess Anne 6

Salem-Va. Beach 28, Norview 6

Class 5A Region B

First Round

Henrico 45, Lee-Davis 31

Hermitage 35, Meadowbrook 6

Highland Springs 21, Mills Godwin 0

Varina 33, Lloyd Bird 7

Class 5A Region C

First Round

Broad Run 49, Wakefield 7

John Champe 56, Falls Church 13

Stone Bridge 42, Lee-Springfield 21

Tuscarora 28, Potomac Falls 7

Class 5A Region D

First Round

Brooke Point 63, Orange County 0

Harrisonburg 35, Albemarle 0

North Stafford 31, Mountain View 0, OT

Stafford 48, Patrick Henry-Roanoke 0

Class 4A Region A

First Round

Deep Creek 39, Heritage-Newport News 13

King’s Fork 70, Jamestown 7

Lafayette 48, Warhill 17

Smithfield 15, Lake Taylor 8

Class 4A Region B

First Round

Dinwiddie 54, Huguenot 20

Eastern View 54, Patrick Henry-Ashland 6

Louisa 35, Courtland 13

Monacan 26, Midlothian 0

Class 4A Region C

First Round

Kettle Run 35, Loudoun County 9

Sherando 27, Dominion 10

Class 4A Region D

First Round

Blacksburg 54, Jefferson Forest 6

E.C. Glass 31, William Byrd 7

GW-Danville 43, Amherst County 18

Salem 70, Charlottesville 34

Class 3A Region A

First Round

Hopewell 45, Southampton 13

Lakeland 10, Norcom 7, OT

York 40, Park View-South Hill 8

Class 3A Region B

First Round

Culpeper 29, Spotsylvania 27

James Monroe 38, Brentsville 16

Warren County 31, Skyline 14

Class 3A Region C

First Round

Brookville 15, Rustburg 12

Monticello 56, Waynesboro 14

Spotswood 42, Rockbridge County 35

Class 3A Region D

First Round

Lord Botetourt 51, Tunstall 7

Magna Vista 42, Alleghany 6

Northside 7, Abingdon 0

Staunton River 56, Cave Spring 21

Class 2A Region A

First Round

Amelia County 18, Nottoway 15

Goochland 42, Brunswick 8

Greensville County 40, King William 12

Poquoson 62, Bruton 0

Class 2A Region B

First Round

Clarke County 63, Strasburg 20

Luray 29, East Rockingham 13

R.E. Lee-Staunton 49, George Mason 21

Woodstock Central 42, Buffalo Gap 14

Class 2A Region C

First Round

Appomattox 49, Martinsville 23

Floyd County 35, Gretna 12

Giles 35, Fort Chiswell 13

Glenvar 38, Dan River 0

Class 2A Region D

First Round

Grayson County 25, Ridgeview 21

Marion 21, Virginia High 7

Union 13, Richlands 10

Class 1A Region A

First Round

Essex 56, Northampton, Mass. 3

Northumberland 33, West Point 31

Sussex Central 52, Middlesex 10

Washington & Lee 15, Colonial Beach 14

Class 1A Region B

First Round

Altavista 48, Stonewall Jackson 6

Central Lunenburg 56, Cumberland 20

Class 1A Region C

First Round

Covington 67, Auburn 27

Galax 62, Bland County 13

Narrows 48, Rural Retreat 6

Parry McCluer 14, George Wythe-Wytheville 9

Class 1A Region D

First Round

Chilhowie 56, Castlewood 8

J.I. Burton 19, Grundy 14

Patrick Henry-Glade Spring 42, Thomas Walker 21

VISAA Division III

Semifinal

Fuqua School 20, Quantico 6

Roanoke Catholic 61, Blessed Sacrament-Huguenot 6

THURSDAY NIGHT

Class 3A Region C

First Round

Heritage-Lynchburg 69, Liberty-Bedford 7